Spanie w mieście:
Możliwe jest by drużyna spokojnie przespała się w mieście bez budzenia ich przez strażnika. Wystarczy odpoczywać z zapałzowaną grą, wtedy nawet jeżeli pojawi się strażnik wystarczy znowu włączyć sen i nie trzeba wysłuchiwać jego gadania :)

Walka ze smokiem:
Większość smoków zaczynana nas zauważać dopiero jak z nimi porozmawiamy lub je zaatakujemy, dlatego bardzo dobrze jest zastawić jak najwięcej pułapek. W ten sposób może się zdarzyć że gad padnie zanim ktokolwiek z drużyny zdąży go trafić. Niezależnie od pułapek dobrze jest się uzbroić w przedmioty stworzone specjalnie przeciw smokom  (Halabarda +3: Zguba smoków, Długi miecz +2: Zabójca smoków (Peridan)), oraz używać odpowiednich czarów. Najlepsze są zaklęcia pozbywające się magicznych barier jakie smok rzuca na siebie na początku walki, najlepsze czary ofensywne to palec śmierci, plugawy uwiąd abudazima, przyzwanie owadów i... magiczny pocisk. Dobrze jest też co jakiś czas przyzywać jakieś stworzenia (żywiołaki itp.), gdyż zamiast drużyną smok na początku zajmie się przyzwanymi potworami, po za tym wykorzysta na nie swoje najlepsze zaklęcia. 

Kangaax:
Kangaax jest bardzo trudnym przeciwnikiem, szczególnie po zmianie w demi lisha gdyż staje się wtedy odporny broń słabszą niz +4. Dlatego dobrze jest się zaopatrzyć w tego typu oręż, przedmioty występujące w SoA to:
-Kostur Magów
-Kostur Lasów
-Kostur z Rynn
-Halabarda: Czarna Mgła
-Halabarda: Fala
-Halabarda: Oddech Smoka
-Włucznia Uwiądu
-Miecz dwuręczny: Karsomir
-Miecz dwuręczny: Ostrze Wojny
-Miecz dwuręczny: Rozpruwacz dusz
-Krótki miecz: Podrzynacz
-Sztylet: Kościana Klinga
-Proca Arvoreen
Gdy ma się już odpowiedni sprzęt trzeba udeżyć na niego wszystkimi siłami żeby niemógł rzucić czarów, a po jakimś czasie polegnie. Jeszcze przed samą walką dobrze jest roztawić w okolicy maksymalną ilość pułapek które zniszcza pierwszą formę kangaaxa nie narażając drużyny na straty.

łupierzcy umysłu:
Łupierzcy umysłu to kolejni bardzo trudni przeciwnicy. Najlepiej jest na samym początku rzucić w ich strone zaklęcie śmierci które wykończy umbrowe kolosy które prawie zawsze sa w ich poblizu, a zarazem czasem i którys łupierzca od niego padnie. Następnie dobrze jest przyzwać potwory które pójdą na pierwszy ogień, osobiście doradzam niewidzialne slugi, gdyż dość długo wytrzymują ataki psioniczne. Gdy już łupierzcy trochę osłabną trzeba ich wykończyć atakując wojownikami i zkląciami ofensywnymi np.: zaklęcie śmierci.

Obserwatorzy:
Na obserwatorów najlepiej jest wysyłać wojownika z tarczą baldurana (odbija promienie obserwatorów, można ją kupić w targu przygody na promenadzie Wokeen). Przydatny jest też płaszcz odbicia (można go znależć w mieście sahuaginów), jednak odbija tylko zaklęcia zadające jakieś obrażenia więc przed pertyfikacją nie ochroni. Po "uzbrojeniu" drużyny w te przedmioty trzeba przypuścić szybki atak by jak najszybciej wykończyć przeciwnika, bo w innym wypadku moze się to skończyć uwięzieniem lub pertyfikacją części drużyny. Dlatego najlepiej jest wysłać tylko osoby z tymi dwoma przedmiotami a reszte drużyny zostawić w bezpiecznym miejscu.